INFORMACJA DOTYCZĄCA DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie,

Od 1 września 2020 roku funkcjonuje w szkole dziennik elektroniczny. Jest on jedyną obowiązującą formą dokumentowania osiągnięć i postępów ucznia.

W związku z powyższym, na najbliższym spotkaniu z rodzicami, zostaną przekazane Państwu  dane dostępowe (loginy i hasła) do dziennika elektronicznego LIBRUS Synergia. Mając na względzie ułatwienie Państwu pierwszego kontaktu z portalem i aplikacją mobilną LIBRUS, zamieszczamy poniżej odnośniki do instrukcji zakładania konta oraz powiązania ich z dziennikiem elektronicznym LBRUS Synergia

 

 https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/pierwsze-kroki-z-aplikacja-librus-instrukcja

 

Uwaga

Wersja programu Synergia Librus na telefony i tablety jest

 WERSJĄ OKROJONĄ! 

Dopiero po opłaceniu dostępu do aplikacji będziemy mieli możliwość dostępu do wszystkich funkcji (np. Wiadomości).

 Wersja na komputery stacjonarne (laptopy) jest w pełni funkcjonalna i darmowa. 

 

Instrukcja logowania do systemu Synergia dla rodziców i uczniów

 

Jak założyć bezpłatne Konto LIBRUS – krok po kroku

1. Wystarczy, że wejdziesz na portal Librus Rodzina (rodzina.librus.pl) i klikniesz w przycisk „Rozpocznij” na widoku w prawej części strony.

O założenie Konta LIBRUS zostaniesz też poproszony po pobraniu aplikacji mobilnej Librus ze sklepu z aplikacjami mobilnymi (Google Play i App Store).

2. Odpowiedz na pytanie, czy korzystasz z aplikacji Librus po raz pierwszy. Jeśli tak, zostaniesz przekierowany do kolejnego kroku – zakładania Konta LIBRUS.

UWAGA: Jeżeli założyłeś już kiedyś Konto LIBRUS, a nie pamiętasz loginu i hasła, to w prosty sposób możesz je odzyskać. Twoim loginem jest Twój adres e-mail, a hasło odzyskasz, korzystając z opcji “Przypomnij hasło”. Nie musisz zakładać kolejnego Konta LIBRUS. Opcja odzyskiwania hasła dostępna jest po wybraniu "Korzystałem(am) wcześniej".

3. Podaj adres e-mail, który będzie loginem do Twojego Konta LIBRUS, ustal hasło (nie wpisuj danych, czyli loginu <numeryczny> i hasła otrzymanych w szkole – one służą logowaniu bezpośrednio do systemu Synergia). Użyjesz ich dopiero w kolejnym kroku.

4. Przeczytaj i zaakceptuj regulamin. Następnie kliknij przycisk "Załóż konto".

5. Kliknij w link aktywujący Konto LIBRUS w wiadomości mailowej, którą otrzymasz na adres podany przy zakładaniu Konta LIBRUS. Jeśli nie masz skończonych 13 lat – wiadomość otrzyma Twój rodzic i to on powinien potwierdzić chęć założenia Konta kliknięciem w ten link.

UWAGA: Jeżeli nie otrzymałeś maila z linkiem aktywacyjnym, poczekaj około godziny. Sprawdź również zakładkę "SPAM"/"Wiadomości niechciane" w swojej skrzynce. Jeżeli po dłuższym czasie link nadal nie dotarł na Twoją skrzynkę mailową oraz nie został uznany za SPAM, skontaktuj się z nami drogą mailową na pomoc.mobilne@librus.pl – pomożemy!

 

 

Powiązanie Konta LIBRUS z kontem Synergia

Teraz ostatni krok, czyli powiązanie Twojego Konta LIBRUS z kontem Synergia (tym otrzymanym w szkole).

Aby aplikacja Librus (mobilna oraz w formie widoku na portalu Librus Rodzina) wyświetlała informacje z Twojego konta w dzienniku elektronicznym Synergia, konieczne jest powiązanie tego konta z nowo utworzonym Kontem LIBRUS. To jednorazowy proces – raz podpięte konto, będzie na stałe złączone z Twoim Kontem LIBRUS, aż do momentu, w którym postanowisz to powiązanie usunąć.

1. Kontynuuj proces po założeniu Konta LIBRUS.

Aby wykorzystać wszystkie funkcje Konta LIBRUS powiąż je z kontem z systemu Synergia, które otrzymałeś w szkole. Kliknij przycisk "Powiąż konta".

2. Wpisz login (numeryczny) i hasło z systemu Synergia otrzymane w szkole (to dane ze szkoły, które służyły do tej pory do logowania na stronie synergia.librus.pl) i zaloguj.

3. Zaakceptuj regulamin oraz zgody wynikające z RODO.

4. Korzystaj z aplikacji Librus, która umożliwia przeglądanie informacji o uczniu.

Masz więcej dzieci?

Z Kontem LIBRUS możesz powiązać dowolną liczbę kont uczniów, którzy objęci są systemem dziennika elektronicznego LIBRUS Synergia. Powiąż tyle kont, ile chcesz.